Buď svetlo, alebo žiarovky naše každodenné

Či už sa hráme na ekológov, euro-unistov alebo čokoľvek, stále večer nebudeme sedieť v tmavom byte. Čím teda svietiť, ak nechceme sedieť iba pri sviečkach? Nebudem sa pokúšať dať odpovede na všetky otázky, ale aspoň porovnám porovnateľné.

Prečo sa balenie jedla v reštaurácii účtuje?

Dva krát kuraciu kapsu, a jednu ešte zabaliť. Áno, je to celkom bežná objednávka v reštaurácii. No prekvapivé vždy je, že balenie jedla sa účtuje. Ale prečo?

Dovolenkové odpočítavanie, alebo zlodeji nech sa páči!

Facebook, fenomén, ktorému radi prezradíme oveľa viac, ako najlepším kamarátom. Ako ľahko sa dá zneužiť?

Ako zapnúť register globals v php

Návodov, ako to jednoducho povoliť sa nájde na nete veľmi veľa, no posledné verzie php už neumožňujú len tak jednoducho túto funkčnosť povoliť. Ako sa s tým teda vysporiadať?

Pár zimných fotografií

Aj keď Vianoce už boli dávno a takmer každý si už ani na ne nepamätá, až v posledných dňoch tu máme tú pravú zimu. Prinášam teda pár fotiek zo zamrznutých lúk a potokov.

Eu - šíaľeňšťvô alebo domény po Európsky

Ako iste viete, už pár hodín je možné registrovať domény s diakritikou. Samozrejme, že som túto chybu (zámerne nepíšem novinku) hneď skúsil využiť.

Ako sa Bounce rate zo dňa na deň na polovicu prepadol

Pre čitateľov používajúcich štatistické nástroje Google Analytics nie je tento pojem neznámy. No predsa si neodpustím aspoň párslovný popis. Bounce rate udáva počet návštevníkov stránky, ktorí pri vstupe už neklikli na jej ďalší odkaz ale ju hneď opustili. Vysoký Bounce rate teda znamená, že ľudí stránka nezaujíma, alebo...

Habovský kardán 2009

Každoročne už počas posledných 9 rokov sa v oravskej obci Habovka konajú majstrovstvá Slovenska podomácky vyrobených traktorov. Nasledujúci 10. ročník sľubuje prekvapenia, ktoré sa ešte nekonali.

Dôveryhodné telefónne číslo, viphone.sk

Zobrazovať telefónne číslo na webe alebo nezobrazovať? Na otázku si musí odpovedať každý sám. No existuje viac možnosti ako ho zamaskovať.

POST v PHP, rýchlo a jednoducho

Článkov, ako realizovať POST dát v PHP je nespočetné množstvo. No po prečítaní väčšiny z nich často nadobúdam pocit že jednoduché riešenia neexistujú. Preto som sa rozhodol prispieť svojou kvapkou do mora článkov tohto zamerania.